LGS’de Ankara’da En Başarılı Özel Okullar Belli Oldu

Liseye geçişte öğrencilerin puanla yerleşmesini sağlayan LGS bugün gerçekleşti.

570

Liseye geçişte öğrencilerin puan ile yerleşmesini sağlayan LGS gerçekleşti. MEB tarafından düzenlenen Liseye Geçiş Sınavı ve veli kanaatlerine göre Ankara’nın en başarılı ve gözde  10 okulu da belirlenmeye başladı.

Sınavın gerçekleşmesinin ardından resmi sonuçların ne zaman açıklanacağı veliler ve öğrenciler açısından büyük merak konusu olurken Ankara’da en başarılı özel okullar hakkında da bilgiler gelmeye başladı.

Çeşitli okullarda gerçekleşen LGS’de özel okullar arasından başarılı olanların listesi açıklanmaya başladı. Verilere göre Ankara’nın en başarılı özel okulları arasında Çankaya, Yenimahalle, Pursaklar, Mamak ve Gölbaşı’nda bulunan okullar listenin başında yer aldı.

İşte en son düzenlenen Liseye Geçiş Sınavı verilerine göre Ankara’nın en başarılı on okulu.

Bilişim Koleji, LGS’de tam puan yapan öğrencileriyle en iyi özel okullar arasından başta yer alıyor. En başarılı okullar arasında yaptığımız anketlere göre  Bilişim Koleji, Maya Koleji, Arı Koleji, Bilfen Koleji, Kavaklıdere Koleji ve Bahçeşehir Koleji gelmekte.

Araştırmalarımıza ve sitemizde yapılan değerlendirme ve anket sonuçlarına göre LGS’de Ankara’da en başarılı özel okullar listesi sırasıyla şu şekilde*:

 1. Bilişim Koleji
 2. Maya Koleji
 3. Arı Koleji
 4. Kavaklıdere Koleji
 5. İnci Koleji
 6. Bilfen Koleji
 7. Bahçeşehir Koleji
 8. Birey Koleji
 9. Sınav Koleji
 10. Yükselen Koleji
 11. Jale Tezer Koleji
 12. Mektebim Koleji

LGS’de alınan puanların yanında okullarda uygulanan eğitim sistemi ve gerçekleşen farklı aktiviteler de listenin belirlenmesinde rol aldı.

LGS’nin gerçekleşmesiyle birlikte en başarılı özel okullar da belli olmaya başlarken resmi sonuçlar da 24 Haziran 2019 tarihinde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sayfası üzerinden açıklanacağı duyuruldu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.