DYK 2019: Destekleme ve Yetiştirme Kursları başvurusu başladı! e-Kurs ile DYK Başvuru İşlemi…

DYK 2019: Destekleme ve Yetiştirme

311

DYK 2019: Destekleme ve Yetiştirme Kursları başvurusu başladı! e-Kurs ile DYK KURSLARI Başvuru İşlemi…

MEB 2019 2020 DYK Kursları başvuruları başladı. Başvuru işlemleri öğretmenler için 14 – 18 Eylül tarihleri arasında, öğrenciler için ise 19 – 23 Eylül arasında yapılacak. Başvuruları e-Kurs modülü üzerinden yapılacak.

Öğretmen ve öğrencilerin merakla beklediğ iDYK Kursları başvuru tarihleri açıklandı. Öğrenciler ve öğretmeniler ayrı başvuru tarihleri bulunduğu 2019 DYK sistemi ile merak edilenler haberimizde yer alıyor…

DYK KURSLARI BAŞVURU TARİHLERİ

 

 DYK KURSLARI ÖĞRETMEN BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

Kurslarda görev almak isteyen öğretmenler, e-Kurs Modülü üzerinden veya millî eğitim müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunur. Kurslarda görev alacak öğretmenler, başvuruda bulunan öğretmenler arasından veli ve öğrencilerin tercihleri de dikkate alınarak görevlendirilir. Kurslarda, belirtilen nitelikleri taşımaları kaydıyla diğer okullarda görevli öğretmenlerden görevlendirme yapılabilir.

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, DYK Kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesinde; atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler.

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, iş takviminde belirtilen başvuru süresi içinde kadrolarının veya MEBBİS’te görevlendirme kayıtlarının bulunduğu ilçe sınırlarında bulunan kurumlardan birisini
tercih edebilir. Tercihleri dışında da görev almak isteyen öğretmenler e-Kurs Modülü üzerinden ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan herhangi bir kurs merkezinde görev alma talebinde bulunur.

DYK Kurslarında görev almak isteyen ücretli öğretmenler, aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları hâlinde, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesince okutabilecekleri derslerden e-Kurs Modülü üzerinden kurs başvurusunda bulunabilirler.

Başvurular, https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-Kurs Modülü üzerinden gerçekleştirilir. Kurs başvurularını zamanında yapma sorumluluğu
öğretmenlere aittir.

 

Diğer uzman görüşleri için tıklayınız.

Bu ve bunun gibi yararlı içerikler için tıklayınız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.